6 stycznia JASEŁKA W BORKACH PADUCHACH (WDI w Borkach-Paduchach)

Przedstawienie przypomni radosną atmosferę świąt Bożego Narodzenia. Wezmą w nim udział członkowie Domowego Kościoła Radomyśl, młodzież ze Zbuczyna oraz Kapela Zbucka i Przyjaciele. Uroku inscenizacji doda wspólnie śpiewane kolęd.
Organizator: Koło Gospodyń Wiejskich oraz sołectwo Borki-Paduchy.

13 stycznia JASEŁKA W HELENOWIE (Świetlica wiejska Helenów)

Już po raz kolejny miejscowi aktorzy zaprezentują przedstawienie o Bożym Narodzeniu. Wystąpią w nim dzieci, młodzież oraz dorośli mieszkańcy Helenowa.
Organizator: Koło Gospodyń Wiejskich oraz sołectwo Helenów.

20 stycznia X Międzynarodowy Festiwal Kolęd i Pastorałek „KOLĘDNICZE SERCE POLSKIE” (Szkoła Podstawowa w Śmiarach)

Festiwal ma formułę konkursu. Występy uczestników ocenia profesjonalne jury. Do tej pory gościliśmy solistów, zespoły i grupy kolędnicze z: Polski, Ukrainy, Czech, Litwy, Białorusi i Rosji.
Organizatorzy: Gminny Ośrodek Kultury w Wiśniewie i Szkoła Podstawowa w Śmiarach.

24 stycznia V Przegląd Jasełek Szkolnych (Gminny Ośrodek Kultury w Wiśniewie)

Celem imprezy jest prezentacja tradycyjnych kolęd i pastorałek, poszukiwanie nowych aranżacji i pomysłów twórczych oraz propagowanie wspólnego muzykowania dzieci i młodzieży szkolnej.
Organizator: Gminny Ośrodek Kultury w Wiśniewie.

25/26 stycznia IV Pieszy Rajd Powstańczy im. księdza generała Stanisława Brzóski

Nocny rajd, którego celem jest upamiętnienie bohaterów Powstania Styczniowego. Biorą w nim udział dwie grupy: „Łukowska” i „Wiśniewska”. Grupa wyruszająca z Wiśniewa - której trasa przebiega przez: Kaczory, Śmiary, Mroczki, Las Mroczkowski i Rezerwat JATA - ma do pokonania ponad 20 kilometrów. Obie grupy spotykają się o północy przy pomniku ks. Stanisława Brzóski, gdzie odbywa się uroczysty apel.

27 stycznia Mistrzostwa Szachowe o Puchar Wójta Gminy Wiśniew (Gminny Ośrodek Kultury w Wiśniewie)

Mistrzostwa organizowane w celu popularyzacji szachów, rozwijania zainteresowań szachowych. Turniej przeznaczony jest dla wszystkich chętnych osób niezależnie od wieku i płci. Zawody zostaną rozegrane w ramach corocznych zmagań pod patronatem wójta gminy Wiśniew.
Organizatorzy: Gminny Ośrodek Kultury w Wiśniewie.

17 lutego Koncert Walentynkowy (Gminny Ośrodek Kultury w Wiśniewie)

Każdy z nas wie, że miłość do bliskiej nam osoby warto wyznawać przez cały rok, ale każdego roku, w lutym, zastanawiamy się jak świętować Walentynki – święto zakochanych. To idealny czas, żeby zrobić niespodziankę ukochanej osobie lub wziąć udział w nastrojowym wieczorze z dawką dobrego humoru od Teatru „Dlaczego nie?”.
Organizator: Gminny Ośrodek Kultury w Wiśniewie.

3 marca VIII Edycja Konkursu „KOBIETA ROKU” (Gminny Ośrodek Kultury w Wiśniewie)

Celem tego konkursu jest odkrycie wyjątkowości kobiet, nie ze względu na wygląd, ale przede wszystkim ze względu na codzienne osiągnięcia, postawy, cechy charakteru, osobowość oraz zaangażowanie w działania społeczne. Panie ubiegające się o zaszczytny tytuł „Kobieta Roku 2018 Gminy Wiśniew” zostaną wybrane w trzech kategoriach: najlepsza gospodyni, sektor społeczny oraz sektor publiczny.
Organizator: Gminny Ośrodek Kultury w Wiśniewie.

10 marca Dzień Kobiet i Mężczyzn w Borkach-Paduchach (WDI w Borkach-Paduchach)

Dzień Kobiet jest świętem wyrażającym szacunek do kobiet, ale czym byłby świat bez mężczyzn. Z tej okazji Koło Gospodyń Wiejskich w Borkach-Paduchach, już po raz kolejny, organizuje imprezę mającą na celu integrację społeczności lokalnej oraz przypomnienie sobie jak ważna jest rola kobiety i mężczyzny.
Organizator: Koło Gospodyń Wiejskich i sołectwo Borki-Paduchy.

17 marca III Gminny Dzień Kobiet w Helenowie (Świetlica wiejska Helenów)

Tradycją jest, że w tym dniu kobiety symbolicznie obdarowywane są kwiatami. KGW z Helenowa oraz Stowarzyszenie Aktywności „Radość” z Radomyśli kolejny raz chcą podarować Paniom artystyczną niespodziankę.
Organizator: Koło Gospodyń Wiejskich i Stowarzyszenie Aktywności Lokalnej „Radość” z Radomyśli.