13 stycznia III Przegląd Jasełek Szkolnych (Gminny Ośrodek Kultury w Wiśniewie)

Z myślą o naszych milusińskich już po raz trzeci w Gminnym Ośrodku Kultury w Wiśniewie zostanie zorganizowany przegląd jasełek szkolnych. Celem imprezy jest przypomnienie biblijnych wydarzeń związanych z przyjściem na świat Jezusa. Wzmacnianie więzi narodowościowych, rodzinnych, integracja więzi szkolnych, kształtowanie oczekiwanych pozytywnych postaw.
Organizator: Gminny Ośrodek Kultury w Wiśniewie.

22 stycznia Jasełka (Świetlica Wiejska w Helenowie)

Uroczystość w której wezmą udział dzieci zrzeszone w grupie teatralnej „Pod Kudłatym Aniołem” wraz z rodzicami. Celem spotkania jest przybliżenie tradycji świąteczno-bożonarodzeniowej.
Organizator: Koło Gospodyń Wiejskich, Sołectwo Helenów.

29 stycznia VIII Międzynarodowy Festiwal Kolęd i Pastorałek „KOLĘDNICZE SERCE POLSKIE” (Zespół Oświatowy w Śmiarach)

Naszym Festiwalem pragniemy podtrzymać tradycję świętowania narodzin Jezusa Chrystusa wyrażoną w kolędach i pastorałkach. Przeżyjemy to piękne wydarzenie w gronie rodziny, przyjaciół i znajomych, w atmosferze zadumy i wspólnego śpiewu. Do tej pory gościliśmy wiele zespołów i grup kolędniczych z Polski, Ukrainy, Czech, Litwy i Białorusi.
Organizatorzy: Gminny Ośrodek Kultury w Wiśniewie i Zespół Oświatowy w Śmiarach.

5 marca VI Edycja Konkursu „Kobieta Roku” (Gminny Ośrodek Kultury w Wiśniewie)

elem konkursu jest nagrodzenie wyjątkowych kobiet, które obok codziennych obowiązków znajdują czas na to, aby wspierać lokalne inicjatywy działając na rzecz gminy Wiśniew. Panie ubiegające się o zaszczytny tytuł „Kobieta Roku 2017 Gminy Wiśniew” zostaną wybrane w czterech kategoriach: najlepsza gospodyni, sektor społeczny, sektor przedsiębiorczy oraz sektor publiczny.
Organizator: Gminny Ośrodek Kultury w Wiśniewie.

Marzec „Ludzie i miejsca prawdziwe” otwarcie wystawy Bogdana Skarusa - podróżnika, fotografa (Gminny Ośrodek Kultury w Wiśniewie)

jest to już trzecia wystawa Bogdana Skarusa, animatora kultury, wieloletniego pracownika Miejskiego Ośrodka Kultury w Siedlcach, pasjonata fotografii i dalekich podróży. Swoją pasję rozwija od ponad 30 lat. Początkowo fotografował głównie Mazowsze i Podlasie, by potem wyruszać w coraz to bardziej odległe zakątki świata. Celem wystaw zorganizowanych przez Gminny Ośrodek Kultury w Wiśniewie jest wychowanie przez sztukę, przedstawienie ciekawych miejsc, wydarzeń, ludzi oraz edukacja plastyczna w nauczaniu zintegrowanym.
Organizator: Gminny Ośrodek Kultury w Wiśniewie.

9 kwietnia II Jarmark Wielkanocny (Gminny Ośrodek Kultury w Wiśniewie)

W Niedzielę Palmową w Gminnym Ośrodku Kultury w Wiśniewie po raz drugi odbędzie się Jarmark Wielkanocny. Głównym celem imprezy jest kultywowanie i propagowanie tradycji Wielkanocnych w gminie Wiśniew oraz integracja środowisk szkolnych i lokalnych.
Organizator: Gminny Ośrodek Kultury w Wiśniewie.

3 maja Gminny Dzień Strażaka (Kościół Parafialny w Radomyśli)

Gospodarzem strażackiego święta co roku jest inna jednostka OSP z ternu gminy. Podczas uroczystości, którą rozpoczyna Msza św., najbardziej zasłużeni druhowie otrzymują listy gratulacyjne, medale i odznaczenia resortowe.
Organizatorzy: ZOG ZOSP RP w Wiśniewie i OSP Radomyśl.

7 maja VI Majówka Oknińska z Humorem Przegląd amatorskich zespołów kabaretowych (GCKKW w Starych Okninach)

Organizowana przez Panie z Koła Gospodyń Wiejskich w Starych Okninach majówka łączy przegląd piosenek i skeczy grup amatorskich z degustacją tradycyjnych produktów lokalnych. Tutaj nie mowa o małej i nudnej „posiadówce”, ale o imprezie organizowanej z roku na rok z coraz większym kunsztem, wybornym humorem i z potrawami zaspakajającymi gusta gości. W bieżącym roku współorganizatorem imprezy będzie Gminny Ośrodek Kultury w Wiśniewie.
Organizatorzy: Koło Gospodyń Wiejskich w Starych Okninach i Gminny Ośrodek Kultury w Wiśniewie.

18 maja Wiosenne inspiracje na wsi (Gminny Ośrodek Kultury w Wiśniewie)

Impreza organizowana z myślą o młodych artystach w wieku przedszkolnym z gminy Wiśniew. Jej celem jest ukazanie walorów grup przedszkolnych, wyłonienie młodych talentów oraz uaktywnienie środowiska wiejskiego.
Organizator: Gminny Ośrodek Kultury w Wiśniewie.

2 czerwca VI Festiwal „Piosenki Moich Rodziców” (Sala Widowiskowa GOK Wiśniew)

Impreza jest organizowana z okazji Dnia Dziecka. Festiwal cieszy się dużą popularnością w środowisku szkolnym gminy Wiśniew jak również w szkołach powiatu siedleckiego. Celem konkursu jest prezentacja i popularyzacja dorobku artystycznego dzieci i młodzieży, promocja twórczości instruktorów, wspieranie oraz promocja twórczości artystycznej, a także rozwijanie zdolności wokalnych oraz kultury scenicznej.