V Przeglądu Dziecięcych Zespołów Jasełkowych

V Przeglądu Dziecięcych Zespołów Jasełkowych
 Dnia 24 stycznia w czwartek w Sali Widowiskowej Gminnego Ośrodka Kultury w Wiśniewie odbył się V Przegląd Dziecięcych Zespołów. Przed licznie zgromadzoną publicznością wystąpiły dzieci i uczniowie z naszej gminny i nie tylko :-)

     Przegląd rozpoczął Dyrektor Gminnego Ośrodka Kultury w Wiśniewie Paweł, Ksionek, który powitał przybyłych gości. Pierwsza grupa, która wystąpiła były dzieci z oddziału przedszkolnego z Zespołu Oświatowego w Wiśniewie, dzieci przygotowały jasełka pt: ”Bóg się rodzi” pod opieką Marzeny Nowickiej i Anny Borkowskiej. Kolejna grupą byli uczniowie i przedszkolaki z Niepublicznej Szkoły Podstawowej z Gołąbka, które pod opieką Izabeli Sadokierskiej przy pomocy Barbary Roman, Izabeli Mędzy oraz Ilony Chojnickiej przygotowały „Jasełka”. Następnie grupa „Pszczółki” z Niepublicznego Przedszkola „Zameczek” z Siedlec pod czujnym okiem Anny Daraż-Szuba wystąpiły w „Przedszkolnych Jasełkach” z użyciem fragmentów utworów „Do stajenki”, „Lulajże Jezuniu”, „Był pastuszek bosy” oraz” Przybieżeli do Betlejem”. Kolejną grupą byli uczniowie klas IV i V ze Szkoły Podstawowej im. Henryka Sienkiewicza w Radomyśli, dzieci zaprezentowały „Jasełka z Kolędami” pod opieką Marianny Sienkiewicz i Wioletty Kaczoch. Ostatni na naszej scenie zaprezentowali się uczniowie klasy VI z Zespołu Szkolno-Przedszkolnego w Skórcu wystąpili w przedstawieniu „Gwiazdka” pod kierownictwem siostry Sylwii Wójtowicz przypomnieli nam, że zawsze warto pomagać nie tylko od święta.

    Na zakończenie uroczystości Dyrektor wręczył wszystkim zespołom Dyplomy oraz podziękował nauczycielom, którzy przygotowali swoich uczniów, następnie wszyscy wspólnie zaśpiewali kolędę „Przybieżeli do Betlejem” przy akompaniamencie gitarowym siostry Sylwii Wójtowicz.