Zespół Pieśni i Tańca im. Zbigniewa Myrchy "Wiśniewiacy"

W marcu 2008 roku został powołany Zespół Pieśni i Tańca „Wiśniewiacy” z Gminy Wiśniew, który składał się z sześciu dziecięcych par.
W pierwszym roku swojej działalności opracowany został program na utworach podlaskich i „Polce Wiśniewskiej”. Próbom i koncertom akompaniował na akordeonie Pan Stanisław Wróblewski. Od dwóch lat grupa poszerzyła program o tańce z innych regionów: lubelski, kurpiowski, krakowski i o taniec ukraiński.
Od kilku lat funkcjonują dwie grupy: młodzieżowa i dziecięca (29 osób).
Dzięki współpracy z  „Dworem Mościbrody , „Reymontówką” w Chlewiskach co roku odbywają się  warsztaty taneczne, grupa przyswaja nowe układy, które prezentuje na festynach, uroczystościach, festiwalach : w Chodowie, Borkach Wyrkach, Gminie Łuków, wymienionych Dworach i cyklicznych gminnych imprezach.
W roku 2012 Zespół Pieśni i Tańca „Wiśniewiacy” występował gościnnie u partnerów Gminy Wiśniew na Słowacji w miejscowości Drenica.
Choreografem zespołu jest Pani Bożena Wojciuk, zespół współpracuje z Panem Kamilem Zaliskim choreografem z Sokołowa Podlaskiego .
Dzięki współpracy z choreografem Panią Natalą Dobyndą ze Lwowa, na warsztatach tanecznych dzieci nauczyły się tańca ukraińskiego „Kochane Karpaty”.
Do tego tańca zostały uszyte stroje na Ukrainie.

W składzie zespołu grupy starszej tańczą: Agata Ciekot, Nikola Dybciak, Kinga Gałach, Tomasz Kantowicz, Karolina Kowalczyk,
Aleksandra Kryszczuk, Julia Kwiatek, Bartłomiej Markiewicz, Joanna Misiak, Aleksandra Sadokierska, Raffaele Sorrentino, Aleksandra Wielgórska,
Kamil Wożniak, Maciej Wożniak.

W skład grupy młodszej wchodzą: Ada Adamczyk, Aniela Adamczyk,
Katarzyna Godzińska, Alicja Guz, Karolina Grzyb, Amelia Jastrzębska,
Julia Jastrzębska, Nikola Jastrzębska, Sylwia Jastrzębska, Nikola Młynarczyk, Amelia Paciorek, Honorata Pasztor, Joanna Wielgórska, Kaja Filipczuk.

Przychylność Pana Wójta Krzysztofa Kryszczuka, Rady Gminy Wiśniew, rodziców i sponsorów sprawiają iż nasz zespół prezentuje się w swoich strojach z wdziękiem i tradycją.
Zespół Pieśni i Tańca „Wiśniewiacy” działa przy Gminnym Ośrodku Kultury w Wiśniewie, jest menadżerem kultury naszego regionu, poprzez liczne występy promujące naszą Gminę Wiśniew.