Zespół Pieśni i Tańca "Wiśniewiacy" im. Zbigniewa Myrchy

W marcu 2008 roku został powołany Zespół Pieśni i Tańca „Wiśniewiacy” z Gminy Wiśniew, który składał się z sześciu dziecięcych par.
W pierwszym roku swojej działalności opracowany został program na utworach podlaskich i „Polce Wiśniewskiej”. Próbom i koncertom akompaniował na akordeonie Pan Stanisław Wróblewski. Od dwóch lat grupa poszerzyła program o tańce z innych regionów: lubelski, kurpiowski, krakowski i o taniec ukraiński.
Od kilku lat funkcjonują trzy grupy: młodzieżowa  średnia i dziecięca 37 osób).
Dzięki współpracy z  „Dworem Mościbrody , „Reymontówką” w Chlewiskach co roku odbywają się  warsztaty taneczne, grupa przyswaja nowe układy, które prezentuje na festynach, uroczystościach, festiwalach : w Chodowie, Borkach Wyrkach, Gminie Łuków, wymienionych Dworach i cyklicznych gminnych imprezach.
W roku 2012 Zespół Pieśni i Tańca „Wiśniewiacy” występował gościnnie u partnerów Gminy Wiśniew na Słowacji w miejscowości Drenica.
Choreografem zespołu jest Pani Bożena Wojciuk, zespół współpracuje z Panem Kamilem Zaliskim choreografem
z Sokołowa Podlaskiego .
Dzięki współpracy z choreografem Panią Natalą Dobyndą ze Lwowa, na warsztatach tanecznych dzieci nauczyły się tańca ukraińskiego „Kochane Karpaty”.
Do tego tańca zostały uszyte stroje na Ukrainie.

W składzie grupy średniej tańczą: Zuzanna Bednarczyk, Zuzanna Giernicka, Dawid Ksionek, Oliwia Młynarczyk, Stanisław Olszewski, Maja Ponikowska, Maria Wróbel, Paulina Pastor.

W skład grupy młodszej wchodzą: Jagoda Bednarczyk, Oliwia Czwarnog, Zuzanna Mazurek, Nina Niedziałkowska, Lena Oknińska, Gabriela Oknińska, Karolina Pieńkowska, Aleksandra Zabłocka, Aleksandra Jukowska.

Przychylność Pana Wójta Krzysztofa Kryszczuka, Rady Gminy Wiśniew, rodziców i sponsorów sprawiają, iż nasz zespół prezentuje się w swoich strojach z wdziękiem i tradycją.
Zespół Pieśni i Tańca „Wiśniewiacy” działa przy Gminnym Ośrodku Kultury w Wiśniewie, jest menadżerem kultury naszego regionu, poprzez liczne występy promujące naszą Gminę Wiśniew.

Osoby, które tańczyły w zespole: Agata Ciekot, Nikola Dybciak, Kinga Gałach, Tomasz Kantowicz, Karolina Kowalczyk, Aleksandra Kryszczuk, Julia Kwiatek, Bartłomiej Markiewicz, Joanna Misiak, Aleksandra Sadokierska, Raffaele Sorrentino, Aleksandra Wielgórska, Kamil Wożniak, Maciej Wożniak,  Ada Adamczyk, Aniela Adamczyk, Kinga Biarda, Kaja Filipczuk, Patrycja Golbiak, Agnieszka Jurzyk, Nikola Jastrzębska, Diana Niezgoda, Maciej Olszewski, Amelia Paciorek, Marcel Polak, Izabela Potocka, Radek Potocki, Aleksander Potocki, Zuzanna Strzemieczna.