Konferencja "Czyste powietrze" w Gminie Wiśniew

Konferencja "Czyste powietrze" w Gminie Wiśniew

W ramach projektu Ministerstwa Środowiska 7 października br. w GOK w Wiśniewie odbyła się konferencja "Czyste Powietrze".

Zainteresowanych tematyką przybyłych mieszkańców oraz prelegentów w osobie Agnieszki Głuchowskiej i Jacka Kędzierskiego, reprezentujących Wojewódzki Fundusz Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej, Wydział Zamiejscowy w Siedlcach powitał dyrektor Gminnego Ośrodka Kultury w Wiśniewie Paweł Ksionek oraz reprezentujący UG Wiśniew Jan Tomczak.

W treści spotkania Resort Środowiska zachęca mieszkańców Polski do działań ograniczających emisję szkodliwych dla zdrowia i środowiska zanieczyszczeń powietrza. W ramach rządowego programu Czyste Powietrze został przygotowany program priorytetowy Czyste Powietrze, dzięki któremu właściciele domów jednorodzinnych mogą ubiegać się o dofinansowanie na termomodernizację budynków. Program priorytetowy koncentruje się na termomodernizacji oraz efektywnym zarządzaniu energią w gospodarstwach domowych, co pozwoli zmniejszyć ilość zużywanej energii cieplnej i rzeczywiste oszczędności finansowe. Zyska na tym również stan środowiska naturalnego, dzięki ograniczeniu emisji pyłów, gazów cieplarnianych i innych substancji. Program Priorytetowy Czyste Powietrze to możliwość uzyskania wsparcia finansowego przez osoby fizyczne, właścicieli domów jednorodzinnych na ocieplenie domu, wymianę okien czy na wymianę starego, wysoko-emisyjnego kotła grzewczego. Program zaplanowany jest na okres 10 lat.

WFOŚiGW, Wydział Zamiejscowy w Siedlcach mieści się na ul. Asłanowicza 18, (obok hotelu Janusz w budynku Gminy Siedlce, tel. 25/6445421. Więcej informacji o projekcie CZYSTE POWIETRZE znajdą Państwo na:www.mos.gov.pl/czyste-powietrze.

opracował: Jan Tomczak
UG Wiśniew

Konferencja "Czyste powietrze" w Gminie Wiśniew
Konferencja "Czyste powietrze" w Gminie Wiśniew
Konferencja "Czyste powietrze" w Gminie Wiśniew