WAKACJE 2017

Gminny Ośrodek Kultury w Wiśniewie

CZERWIEC
27 - 29.06  Biwak w Stoku Wiśniewskim – dla dzieci
(Marek Szczygieł, Paweł Ksionek)

29.06. Dyskoteka – powitanie wakacji – dla dzieci i młodzieży
(Marek Szczygieł, Paweł Ksionek)

LIPIEC

ZAKOŃCZENIE ROKU ARTYSTYCZNEGO 2016/2017 W GMINNYM OŚRODKU KULTURY W WIŚNIEWIE

Dnia 22 czerwca br. odbyło sie podsumowanie roku artystycznego 2016/2017 dla grup działających przy Gminnym Ośrodku Kultury w Wiśniewie
- Zespół Ludowy im. Zbigniewa Myrchy „Wiśniewiacy”
- Zespół Taneczny „Wiśniewiacy”
- sekcji instrumentalno -  wokalna
- sekcja plastyczna.
Swą obecnością zaszczycili nas:
- Wójt Gminy Wiśniew Pan Krzysztof Kryszczuk,
- Kierownik Referatu Oświaty Kultury Sportu i Turystyki Pani Bożena Wyrębek,

PASOWANIE NA CZYTELNIKA

Dnia 5 czerwca 2017 roku w Gminnej Bibliotece Publicznej w Wiśniewie odbyło się uroczyste przedstawienie z okazji pasowania na czytelnika biblioteki publicznej uczniów klasy I z ZO w Wiśniewie.
Uroczystość prowadziły uczennice III klasy gimnazjum i przeniosły pierwszoklasistów w świat bajek i baśni oraz uczyły  poszanowania książek i innych dokumentów bibliotecznych.

Gmina Wiśniew w sieci turystyczno-rekreacyjnej

Gmina Wiśniew jest liście miejscowości, w których powstały trasy TRInO. Skrót oznacza Turystyczno-Rekreacyjne Imprezy na Orientację z mapą lub kompasem, których celem jest atrakcyjne spędzanie wolnego czasu, połączone z poznawaniem walorów turystyczno-krajoznawczych danego regionu.

Na mapie „Wiśniew - Polka Wiśniewska” zostały zaznaczone punkty kontrole z ciekawymi miejscami, którymi są charakterystyczne obiekty. Zadaniem uczestnika gry jest odnaleźć te miejsca i dopasować do nich odpowiednie zdjęcia.

DZIEŃ DZIAŁACZA KULTURY 2017

We wtorek 30.05.2017 r. w Gminnym Ośrodku Kultury w Wiśniewie odbył się Dzień Działacza Kultury. Na spotkanie przybył Wójt Gminy Pan Krzysztof Kryszczuk, a także Zespół Ludowy im. Zbigniewa Myrchy "Wiśniewiacy". Spotkanie było okazją do wręczenia podziękowań dla wszystkich zaangażowanych w działalność kulturalną na terenie Gminy Wiśniew, a więc w pierwszej kolejności dla pracowników instytucji kultury i społecznikom. Życzenia oraz pamiątkowe dyplomy wręczył Pan Krzysztof Kryszczuk oraz Dyrektor Gminnego Ośrodka Kultury Pani Janina Dołgich.

VI EDYCJA FESTIWALU "PIOSENKI MOICH RODZICÓW”

Dnia 2 czerwca 2017 roku w Gminnym Ośrodku Kultury w Wiśniewie odbył sie FESTIWAL "PIOSENKI MOICH RODZICÓW”. Podczas VI edycji na scenie w sali widowiskowej zaprezentowało się 26 wykonawców w trzech kategoriach wiekowych:
szkoły podstawowe klasy 1-3 , szkoły podstawowe klasy 4 – 6, gimnazjum

Komisja artystyczna w składzie:
1. IZABELA KUNIEWICZ - przewodnicząca
2. BOŻENA WYRĘBEK – członek
3. STANISŁAW WRÓBLEWSKI – członek

ŚWIATOWY DZIEŃ DZIECKA - 1 CZERWCA

WSZYSTKIEGO NAJLEPSZEGO KOCHANE DZIECIACZKI !!! NAJSERDECZNIEJSZE ŻYCZENIA Z OKAZJI DNIA DZIECKA SKŁADAJĄ: DYREKCJA I PRACOWNICY GMINNEGO OŚRODKA KULTURY W WIŚNIEWIE.

OGŁOSZENIE!!!

Serdecznie zapraszamy wszystkich rodziców dzieci uczęszczających na naukę gry w Młodzieżowej Orkiestrze Dętej na spotkanie, które odbędzie sie 05.06.2017r.(poniedziałek) o godz. 16.30 w sali widowiskowej Gminnego Ośrodka Kultury w Wiśniewie.

SPOTKANIE AUTORSKIE Z PANEM ARKADIUSZEM NIEMIRSKIM

Gminna Biblioteka Publiczna w Wiśniewie zorganizowała spotkanie autorskie z Panem Arkadiuszem Niemirskim które odbyło się na sali widowiskowej w Gminnym Ośrodku Kultury w Wiśniewie dnia 2 czerwca 2017 roku.
Na spotkanie licznie przybyła młodzież z klas gimnazjalnych Zespołu Oświatowego w Wiśniewie.

SPOTKANIE Z PANIĄ DIETETYK

16 czerwca 2017 o godz.17.00   odbędzie się bezpłatne spotkanie z Panią mgr dietetyk Marzeną Myślińską, edukatorem osób starszych.

Podczas prelekcji na temat "Żywienie osób 60+" można będzie się dowiedzieć jak wpłynąć poprzez zbilansowaną dietę na choroby dietozależne, np. cukrzyca, miażdżyca, choroby układu krążenia itp.

Plan spotkania:

1. Nowa piramida żywienia osób starszych.