DOŻYNKI GMINY WIŚNIEW

Dożynki to święto rolników, którego celem jest dziękczynienie za zebrane plony i  uroczyste zakończenie sezonu prac polowych. Tegoroczne święto odbędzie się w niedziele 16 września na placu przy świetlicy wiejskiej w Śmiarach.

Spotkania Organizacyjne GOK Wiśniew

1. Zajęcia taneczne ZL im. Zbigniewa Myrchy-p. Bożena Wojciuk 07.09.2018 r. GOK Wiśniew
GRUPA MŁODSZA- godz 17.00
GRUPA STARSZA- godz 18.00

Szachowy Puchar Lata 2018

Zapraszamy bardzo serdecznie na Szachowy Puchar lata 2018, który odbedzie sie 09.09.2018 r.w Gminnym Ośrodku Kultury w Wiśniewie. W załączniku regulamin zawodów.

ZAPRASZAMY!!!

Pożegnanie wakacji 2018

W niedzielne popołudnie na Skwerze 600-lecia w Wiśniewie po raz drugi odbył się festyn pod nazwą „Pożegnanie wakacji” połączony z koncertem charytatywnym w trakcie którego wolontariusze Caritas Diecezji Siedleckiej zbierali do puszek pieniądze na leczenie dla mieszkanki Wiśniewa Pani Renaty Godzińskiej.

Koncert charytatywny został zainicjowany przez Dyrektora Gminnego Ośrodka Kultury w Wiśniewie Pawła Ksionka w programie koncertu znalazły się występy:

Zespołu Ludowego „Wiśniewiacy” im. Zbigniewa Myrchy ;

Uroczystości "Pod Dębem"

W niedzielę 2 września, w lesie Mroczkowskim pod tzw. „Dębem straceń”, już po raz ósmy odbyły się w uroczystości upamiętniające poległych powstańców - polskich żołnierzy Powstania Styczniowego 1863 roku. Pamięć powstańców uczcili przedstawiciele władz państwowych i samorządowych, duchowni i mieszkańcy okolicznych miejscowości.

Konkurs „Aktywny senior to bezpieczny senior”

Ministerstwo Spraw Wewnętrznych i Administracji ogłosiło konkurs na nakręcenie spotu filmowego pt. „Aktywny senior to bezpieczny senior”, który jest upowszechniany, w ramach  programu przygotowanego przez Komendę Główną Policji. Konkurs został również włączony w działania „Rządowego programu ograniczania przestępczości i aspołecznych zachowań Razem bezpieczniej im. Władysława Stasiaka”.

Narodowe Czytanie 2018

8 września 2018 r w Gminnej Bibliotece Publicznej w Wiśniewie odbyło sie Narodowe czytanie "Przedwiośnia". Pierwsze dwie osoby, które zgłosiły sie do czytania otrzymały pamiątkowe egzemplarze"Przedwiośnia" z okolicznościową pieczatką od Kancelarii Prezydenta RP, pozostałe dziesieć egzemplarzy zostało wreczone najmłodszym czytelnikom.

Gratulujemy i zapraszamy za rok.

Zakończenie Wakacji 2018

Bardzo serdecznie zapraszamy na zakończenie wakacji 2018r.

2 WRZEŚNIA (niedziela)

Skwer 600-lecia w Wiśniewie

W programie:
od godz. 15:00 - gry, zabawy, animacje dla dzieci, dmuchany plac zabaw
godz. 17:00 - Koncert Charytatywny - wystepy artystyczne na scenie:

- Zespól Ludowy "Wiśniewiacy" im. Zbigniewa Myrchy
- Zespół instrumentalno - wokalny "MagneZ" Suchożebry
- Młodzieżowy zespół ze Świetlicy Socjoterapełtycznej w Kotuniu

Gminna Młodzieżowa Orkiestra Dęta

Próby Młodzieżowej Orkiestry Dętej Gminy Wiśniew odbywać się bedą w poniedziałki, czwartki i piatki od godz.15.45.
Zajęcia będzie prowadził kapelmistrz pan Tomasz Nurzyński. Spotkanie organizacyjne  dnia 3 września o 15.45.

Zapraszamy!