JARMARK BOŻONARODZENIOWY

Serdecznie zapraszamy na VII Jarmark Bożonarodzeniowy, który odbędzie sie w Gminnym Ośrodku Kultury w Wiśniewie dnia 17 grudnia 2017r. o godzinie 13.00.

UWAGA ZGŁOSZENIA DO UDZIAŁU: IX MIĘDZYNARODOWY FESTIWAL KOLĘD I PASTORAŁEK "KOLĘDNICZE SERCE POLSKIE"

Zapraszamy bardzo serdecznie do udziału w IX Międzynarodowym Festiwalu Kolęd i Pastorałek "Kolędnicze Serce Polskie", który odbędzie się dnia 21 stycznia 2018 roku w Zespole Oświatowym w Śmiarach.
Zgłoszenia przymujemy do 22 grudnia 2017 roku.
szczegółowe informacje w regulaminie.
(w załącznikach regulamin oraz karta zgłoszeniowa).

NABORY WNIOSKÓW LOKALNEJ GRUPY DZIAŁANIA ZIEMI SIEDLECKIEJ

UWAGA! Kolejne nabory już wkrótce!
Informujemy, że od 15 grudnia 2017 roku Lokalna Grupa Działania Ziemi Siedleckiej rozpoczyna nabory wniosków z następujących zakresów tematycznych:

GMINNE OBCHODY INAGURACJI ROKU JUBILEUSZOWEGO 100 - LECIA NIEPODLEGŁOŚCI POLSKI

OBCHODY INAGURACJI ROKU JUBILEUSZOWEGO
100 - LECIA NIEPODLEGŁOŚCI POLSKI
dnia 26 listopada 2017 roku.

Mieszkańcy Gminy Wiśniew oraz zaproszeni goście spotkali się w miejscowym kościele na mszy świętej w intencji poległych w obronie ojczyzny, którą koncelebrowali ks. kanonik Henryk Krupa i ks. Edward Borkowski.

VI BIEG NIEPODLEGŁOŚCI

W sobotę 11 listopada 2017 r. w Wiśniewie odbył się VI Bieg Uliczny w Rocznicę Odzyskania Niepodległości. Dzieci, młodzież oraz dorośli rywalizowali ze sobą odpowiednio na dystansie 1200 m, 2400 m i 3600 m. W biegu wzięło udział 75 uczestników.

III WSPÓLNE ŚPIEWANIE PIEŚNI PATRIOTYCZNYCH

11 listopada 2017 r. w Gminnym Ośrodku Kultury w Wiśniewie odbył się III Wieczór Pieśni Patriotycznych z udziałem Chóru Akademickiego Uniwersytetu Przyrodniczo-Humanistycznego w Siedlcach pod kierownictwem ks. prof. Michała Szulika.

SZACHOWY TURNIEJ NIEPODLEGŁOŚCI

W minioną sobotę 18 listopada w Gminnym Ośrodku Kultury w Wiśniewie odbył się Niepodległościowy turniej w szachach zaliczany do Grand Prix 2017 Gminy Wiśniew. Było to ostatnie w tym roku spotkanie zawodników z tego cyklu. Sędzią zmagań był Pan Józef Flaziński-sędzia klasy państwowej.

Obchody 99. rocznicy Odzyskania Niepodległości przez Polskę

Wójt Gminy Wiśniew zaprasza na obchody 99. rocznicy Odzyskania Niepodległości przez Polskę, które odbędą się 10, 11, 12 i 13  listopada 2017 r. na terenie gminy Wiśniew. Tradycyjnie władze gminy zachęcają do wywieszenia w tym dniu flagi narodowej.

MUZYCZNE "BARWY JESIENI"

W niedzielę 29 października w Gminnym Ośrodku Kultury w Wiśniewie odbył się koncert „Barwy jesieni”. Spotkanie zostało zorganizowane dla środowisk ludowych z którymi jest prowadzona partnerska współpraca. Impreza była zakończeniem i podsumowaniem roku artystycznego.

KOMPUTEROWE BADANIE WZROKU!!!

Bardzo serdecznie zapraszamy na komputerowe badanie wzroku dnia 31.10.2017r w Ośrodku Zdrowia ul. Sanitariuszek 1 w godzinach
11.00-13.00