XI MIĘDZYNARODOWY FESTIWAL KOLĘD I PASTORAŁEK "KOLĘDNICZE SERCE POLSKIE"

Zapraszamy bardzo serdecznie na
XI Międzynarodowy Festiwal Kolęd i Pastorałek
"Kolędnicze Serce Polskie"
który odbędzie się dnia 26 stycznia 2020 roku (niedziela)
w Szkole Podstawowej im. Jana Pawła II w Śmiarach.
w programie:
- godz.11.00 Msza Święta w Kościele parafialnym  p.w. Świętej Rodziny w Śmiarach
- godz.12.30 Przemarsz do Szkoły Podstawowej - Śmiary 68, 08-112 Wiśniew.

V Pieszy Rajd Powstańczy im. ks. St Brzóski 17/18 2020r.

W nocy 17/18 stycznia 2020 r. z Wiśniewa i z Łukowa wyruszył jubileuszowy V Pieszy Rajd Powstańczy im. ks. Stanisława Brzóski. Celem Rajdu jest przede wszystkim upamiętnienie rocznicy Powstania Styczniowego oraz ludzi, którzy wtedy walczyli o niepodległą i suwerenną Ojczyznę. W sposób szczególny uczestnicy uczcili pamięć patrona Rajdu, Bohatera Ziemi Podlaskiej – ks. Stanisława Brzóskę.

XXX Mistrzostwa w Szachach o Puchar Wójta Gminy Wiśniew

Dnia 19 stycznia br. w Sali widowiskowej Gminnego Ośrodka Kultury
w Wiśniewie odbył się turniej SZACHOWY O PUCHAR WÓJTA GMINY WIŚNIEW.
Zawodnicy rywalizowali w dwóch kategoriach: Open, oraz Junior.

VI Przegląd Dziecięcych Zespołów Jasełkowych

Zapraszamy do udziału w VI Przeglądzie Dziecięcych Zespołów Jasełkowych.
Celem przeglądu jest prezentacja różnorodnych widowisk związanych tematycznie z obrzędami i zwyczajami okresu Bożego Narodzenia. Ich celem jest tworzenie warunków do rekonstruowania i kontynuacji obrzędów i zwyczajów ludowych oraz wykorzystania ich jako źródła inspiracji w działalności artystyczno-wychowawczej, dydaktycznej i pedagogicznej.

Wiejska wigilia na pamiątkę narodzenia się Pana Jezusa w Helenowie

Dnia 12 stycznia 2020r. w miejscowości Helenów odbyła się Wiejska Wigilia na pamiątkę narodzenia się Pana Jezusa.

28 Finał Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy Wiatr w żagle

12 stycznia 2020 r. ponad 120 tysięcy wolontariuszy wyjdzie na ulice nie tylko Polski, ale i kilkudziesięciu miast w wielu krajach na świecie, żeby zbierać pieniądze na zakup sprzętu medycznego dla polskich szpitali. Przez 27 lat działalności Fundacja WOŚP zakupiła sprzęt medyczny wydając ok. miliarda zł zebranych w corocznych Finałach. Sukces Orkiestry jest sukcesem wszystkich, którzy chcą pomagać przekazując datki zarówno w dniu zbiórki, jak i w trakcie całorocznej działalności Fundacji.
W niedziele od godziny 9:00 do 13:30 na terenie Gminy Wiśniew wolontariusze WOŚP będą prowadzić zbiórkę do puszek w Wiśniewie, Śmiarach i Radomyśli.

Jubileuszowy V Pieszy rajd Powstańczy im. ks. Stanisława Brzóski

W nocy z 17 na 18 stycznia 2020 r. odbędzie się jubileuszowy
V Pieszy rajd Powstańczy im. ks. Stanisława Brzóski.

Pamięć o Bohaterach wciąż żyje… Wyrusz z nami, aby wspólnie odkrywać ślady przeszłości naszego regionu. Poświęć swój czas i siły tym, którzy bez reszty poświęcali się dla naszej Ojczyzny. Wyraźmy Im, w ten sposób, naszą wdzięczność i pamięć.

Turniej Szachowy o Puchar Wójta Gminy Wiśniew

Wiśniew, 19 stycznia 2020 r.
Cel:
Popularyzacja sportu szachowego wśród dzieci, młodzieży i dorosłych
Popularyzacja gminy Wiśniew.
Organizator:
Gminny Ośrodek Kultury w Wiśniewie
ul. Batalionów Chłopskich 2, 08-112 Wiśniew.
Miejsce i termin:
Sala Gminnego Ośrodka Kultury w Wiśniewie

XI MIĘDZYNARODOWY FESTIWAL KOLĘD I PASTORAŁEK "KOLĘDNICZE SERCE POLSKIE"

Zapraszamy bardzo serdecznie na
XI Międzynarodowy Festiwal Kolęd i Pastorałek
"Kolędnicze Serce Polskie"
który odbędzie się dnia 26 stycznia 2020 roku (niedziela)
w Szkole Podstawowej im. Jana Pawła II w Śmiarach.

w programie:
- godz.12.30 Przemarsz do Szkoły Podstawowej - Śmiary 68, 08-112 Wiśniew.

KONCERT KOLĘD - BORKI PADUCHY

Boże Narodzenie to czas, kiedy wszyscy stają się dla siebie bardziej życzliwi, milsi i zapominają o wszelkich sporach i waśniach. Aby podkreślić wyjątkowy charakter tych świąt w niedzielę, 5 stycznia 2020 r. w Borkach Paduchach odbył się koncert kolęd i pastorałek w wykonaniu dzieci i młodzieży ze Studia Artystycznego FEVER. Inicjatorem wydarzenia była Krystyna Złoch - sołtys miejscowości oraz Halina Koszara przewodnicząca Koła Gospodyń Wiejskich.